Siecino

Ilość działek: 3

Powierzchnia: 4850 m2

Rodzaj: budowlana

Cena: 50 zł / m2

DZIAŁKA NAD JEZ. SIECINO – DOBROSŁAW

Lokalizacja: Dobrosław
gmina: Ostrowice
woj.: zachodniopomorskie
Typ: nad jeziorem
Forma wł.: własność

Działki położone są w obrębie Drawskiego Parku Krajobrazowego, niezwykle malowniczej części Pojezierza Drawskiego, w obszarze objętym ochroną – Natura 2000. Znajdują się bezpośrednio nad przepięknym, jednym z najczystszych w Polsce, jeziorem Siecino (około 200 m od linii brzegowej jeziora). Wody jeziora zaliczane są do pierwszej klasy czystości. Jego powierzchnia to ponad 7 km2, a maksymalna głębokość wynosi 48 m2. Siecino jest jeziorem rynnowym z dwoma dużymi wyspami. Większa wyspa nosi nazwę Ostrów. Otworzono na niej m. in. szkołę nurkowania. Z brzegiem połączona jest groblą. Mniejsza zaś jest dzika i niezamieszkała. Można spotkać tu wiele gatunków roślin i zwierząt chronionych. W jeziorze żyje wiele gatunków ryb, jest to istny raj dla wędkarzy. Liczne siedliska mają tutaj również ptaki.

Czyste powietrze, zieleń okolicznych lasów, urozmaicony i w małym stopniu zmieniony krajobraz czynią ten teren atrakcyjnym obszarem pod względem turystycznym. W okolicy znajdują się również liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz szkółki jeździeckie. Dojazd ze Szczecina zajmie ok. 1,5 godziny.

19 działek o powierzchni do 1 ha (10 000 m2) z przygotowaną drogą dojazdową i parkingiem przylega bezpośrednio do linii brzegowej Jeziora Siecino (z linią brzegową ponad pół kilometra). Działki oferowane są z prawomocnym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z przeznaczeniem pod rezydencje, agroturystykę, pola namiotowe, campingi, gastronomię i usługi.

Warunki wykonania przyłączy są do uzgodnienia z instytucjami branżowymi. Istniejące uzbrojenie w granicy działki to prąd, woda oraz kanalizacja.
Każda z działek posiada powierzchnię nieprzekraczającą 1 ha w związku z wpisem w aktualnym planie zagospodarowania, iż teren przeznaczony jest pod uprawy rolne. Natomiast na działce przekraczającej 1 ha można zlokalizować zabudowę siedliskową wraz z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej.

Szczegół dot. działki:

Powierzchnia działki: minimum 3200 m2
Rodzaj zabudowy: zagrodowa, budynek mieszkalny 1,5 kondygnacji z budynkiem towarzyszącym/gospodarczym
Dostęp do mediów: – wodociąg miejski – linia energetyczna
Oświetlenie domu: energia elektryczna/energia słoneczna
Oświetlenie ulic: energia elektryczna/energia słoneczna
Dojazd do działki: główna droga asfaltowa/droga utwardzona

Galeria